skip to Main Content
منو

مصاحبه رتبه ۱۱ کنکور ارشد مهندسی شیمی سال ۹۵ با وبسایت کمپدیا

لطفا خودتان را بطور کامل معرفی کنید

فاطمه هادیانی / ورودی ۹۱ دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نام رشته تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد و همچنین رتبه قبولی خود را ذکر نمایید.

رتبه ۱۱ کنکور ارشد مهندسی شیمی

درصدای شما در کنکور چگونه بوده است؟

همه دروس  ۶۰ به بالا بودند بجز سیالات ۲۰% و جرم و عملیات واحد ۵۶%

منابع شما برای یادگیری مطالب چه کتابهایی بوده اند؟

کنترل : چهل نکته دکتر نیک آذر / سینتیک : پوران پژوهش / سیالات : پارسه / ریاضیات : پارسه / انتقال حرارت : جهش / ترمودینامیک : جهش / انتقال جرم : جهش / عملیات واحد : پارسه

از چه زمانی مطالعه برای کنکور را به‌طور جدی آغاز کردید و تعداد ساعات مطالعه شما به طور میانگین چقدر بوده است؟

من از مهر خواندن را به طور جدی شروع کردم ولی تابستان هم همه درسارو تقریبا ۲۵% خوانده بودم که به دلیل عقب افتادن کنکور ادامه مباحث را از مهر شروع کردم. خیلی دقیق ساعت مطالعاتم را در نظر نمی‌گرفتم ولی تا اسفند ماه تقریبا ۶ ساعت بوده و از فروردین به ۹ ساعت یا ۱۰ ساعت رساندم. برای موفقیت در کنکور از فروردین به بعد بسیار مهم است. حتما این دو ماه رو جدی بگیرید و خسته نشوید یا اگر هم کم خواندید اصلا ناامید نشوید و فقط با کیفیت بخوانید و به این فکر کنید که حتما موفق میشوید چون این دو ماه اخر تو رتبه و درصدای من سهم خیلی زیادی داشتند.

پیشنهاد شما درمورد چگونگی مطالعه در ایام تابستان چیست و بفرمایید چه درس هایی باید در این ایام جمع‌بندی شوند؟

تابستان را بیشتر به دروسی که ضعیف هستید بپردازید و مخصوصا دروس جرم/ عملیات واحد را مفهومی یاد بگیرید چون معمولا سوالای حل کردنی کمتر می‌آید و بیشتر از  مفاهیم سوال می‌شود که با خواندن کتاب هایی که بالا گفته شده مفاهیم ملموس تر می‌شود و با توجه به ضریب بالا در کنکور تاثیر بسزایی در رتبه خواهد داشت.

 

* در آخر از اینکه وقت گرانقدرتان را در اختیار وبسایت تخصصی کمپدیا و سایر داوطلبان قرار دادید سپاسگزاریم و برایتان در عرصه‏‌های مختلف آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

اگر شما نیز می خواهید یکی از رتبه های برتر آزمون ارشد باشید همین الان زیر نظر مشاوران حرفه‌ای وبسایت کمپدیا شروع به برنامه ریزی کنید.

به این پست امتیاز دهید!
[کل رای ها: 0 میانگین امتیاز: 0]

دیدگاه بگذارید

avatar
  خبر دار شدن  
از
VimeoTelegramInstagramYoutube
Back To Top