skip to Main Content
کنکور ارشد مهندسی شیمی

شاید یکی از عمده‌ سوالات مربوط به کنکور، بخصوص کنکور ارشد مهندسی شیمی این باشد که چرا بایستی برای کسب موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی راه طولانی‌ای را طی کرد که در یک دانشگاه خوب قبول شد؟

یا به عبارتی دیگر چرا بایستی کنکور ارشد مهندسی شیمی بخوانیم؟

برای پاسخگویی به این سوال، بگذارید داستانی را تعریف کنیم تا همه سوالاتتان در مورد کنکور ارشد مهندسی شیمی پاسخ داده شود.

داستان حسین و محمد دو همکلاسی

حسین و محمد دو دوست هستند و هر دو دانشجو رشته مهندسی شیمی از یک دانشگاه هستند. حسین فردی پر تلاش و با اراده است و بر روی تصمیماتی که میگیرد استوار است. برخلاف حسین، محمد بر روی تصمیماتی که می‌گیرد استوار نیست و مدام به درستی مسیری که در پیش دارد شک میکند.

شروع حسین و محمد برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

حسین و محمد هر دو تصمیم می‌گیرند برای قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی شروع به خواندن کتاب‌ های مرجع کنکور ارشد مهندسی شیمی کنند. حسین میدانست برای رسیدن به هدفش بایستی بسیار تلاش کند. اما محمد دو دل بود و در طول این مسیر مدام نسبت به کسب موفقیت در کنکور ارشد مهندسی شیمی و ادامه تحصیل در رشته مهندسی شیمی سرد میشد. محمد نمیدانست به کدام مسیر برود بهتر است. مدام از خودش میپرسید که آیا در رشته مهندسی شیمی ادامه تحصیل دهد یا اینکه به سراغ بازار کار رشته مهندسی شیمی برود.

نقاط قوت حسین برای آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی ؛ تلاش و مشاوره

حسین همچنان در تکاپو بود و برای رسیدن به هدفش یعنی قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی مدام تلاش میکرد. گاه به سراغ مصاحبه با رتبه های برتر سالهای پیش میرفت و با دیدنشان انگیزه میگرفت. گاه به بودجه بندی دروس در کنکور ارشد مهندسی شیمی توجه میکرد تا مبحث مهمی را از قلم نندازد. حسین با وجود اینکه میدانست تلاش زیاد مهمترین عامل برای قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی است، اما از مشاوره با رتبه های برتر سالهای گذشته استفاده میکرد تا همه چیز برای قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی مهیا باشد.

نقاط ضعف محمد

اما محمد رفته رفته کمتر برای قبولی تلاش میکرد و دیگر برایش مهم نبود. او مسیر دیگری را برای خود انتخاب کرد. او تصمیم گرفت بعد از فارغ‌التحصیلی برای کسر خدمت امریه بگیرد. این کار ریسک بسیار بالایی بود چرا که امریه فقط به دانشجویان ارشد تعلق میگیرد. با این وجود محمد باز هم در مسیر جدیدش گام برمیداشت و تلاش میکرد اما غافل از اینکه امریه‌ای در کار نبود. گاه آگهی های استخدام و جذب امریه را دنبال میکرد و گاه قربانی فریب تبلیغات دروغین برای جذب امریه میشد. طولی نکشید که محمد از تغییر مسیرش پشیمان شد و باز هم فکرش به سراغ کنکور ارشد مهندسی شیمی رفت. اما دیگر آن اراده و انگیزه اولیه را نداشت. بنابراین تصمیم گرفت به سراغ کاری غیر مرتبط با رشته مهندسی شیمی برود.

ثبت نام کلاس های آنلاین کنکور ارشد مهندسی شیمیمزایای حسین به سبب قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی

حسین با مسیری که انتخاب کرد و با مشاوره از رتبه های برتر به موفقیت دست یافت. او در یکی از بهترین دانشگاه های تهران با رتبه عالی قبول شد. حسین با قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی و درس خواندن در یک دانشگاه خوب مورد حمایت دیگران قرار میگرفت. برای او احترام قائل میشدند. در مکان‌های مختلف از او به گرمی استقبال میشد و این موارد به او حس خوبی میداد و سبب انگیزه بیشتری برای رسیدن به هدف های دیگرش میشد. برای حسین همه چیز فراهم بود حتی امریه از بهترین دانشگاهها…

از مزایایی که حسین به سبب قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی از آن برخودار شد عبارتند از:

  •     فعالیت در زمینه‌ای مرتبط با گرایش های رشته مهندسی شیمی
  •     برخورداری از منزلت بالا
  •     حقوق و جایگاه بهتر در بازار کار
  •     انجام پژوهش در یکی از بهترین دانشگاهها
  •     امریه گرفتن از یکی از بهترین دانشگاهها یا ارگانهای دیگر
  •     پیشنهاد پروژه پژوهشی به او برای پروژه کسری خدمت

همچنین او بدیل داشتن انگیزه، کسب تجربه از محیط جدید خود و حمایت اساتید دانشگاهش، موفق شد کسب و کاری مرتبط با رشته‌اش رقم بزند. همه این کارها تنها با قبولی در کنکور ارشد ممکن بود.

نتیجه گیری

با شنیدن این داستان نتیجه میگیریم که مسیری که حسین انتخاب کرد، یعنی تلاش برای قبولی در کنکور ارشد مهندسی شیمی با رتبه خوب، فرصتی برای رسیدن به آینده‌ای درخشان است.

برای بهره مندی از این مزایا شما نیز میتوانید با تلاش و با کسب مشاوره گامی به سوی قبولی در آزمون ارشد مهندسی شیمی بردارید.

VimeoTelegramInstagramYoutube
Back To Top